Citroen CX 1975

Wersja Super
Pojemność 1985cm3
Moc 103KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Przebieg 67000km
Kraj pochodzenia Francja
Bezwypadkowy TAK
48000zł
brutto
Faktura VAT-marża

Przedmiotem sprzedaży jest 44-letni Citroen CX zachowany w oryginalnym stanie, nigdy nie odnawiany. Wersja “Super” wyposażona w gaźnik Weber i el. szyby. Pochodzi z początku produkcji, roku 1975, w którym model CX zdobył tytuł Samochodu Roku. Kupiony we Francji od spadkobierców pierwszego właściciela, który użytkował go do 2014, pokonując jedynie 67 tysięcy kilometrów.

Nadwozie jest zachowane w bardzo dobrym stanie i nie nosi śladów korozji. Żaden element nie był naprawiany blacharsko ani lakierniczo, nie miał również usuwanej korozji. Na nadwoziu mimo wieku jest wciąż fabryczny lakier. Co oczywiste, nosi drobne rysy, małe ubytki, jednak biorąc pod uwagę wiek prezentuje się w naszej opinii znakomicie i nie wymaga poprawy. Przedni prawy błotnik posiada większe, widoczne z bliska uszkodzenie lakieru zamalowane zaprawką. Tylna prawa osłona nadkola posiada duży ubytek lakieru zamalowany zaprawką. Felgi nie były nigdy odnawiane, posiadają oryginalne kołpaki. Elementy chromowane w bardzo ładnym stanie. Lampy przednie oraz tylne wciąż oryginalne, bez uszkodzeń.

Wnętrze zachowane w dobrym stanie. Materiałowa tapicerka nie wykazuje śladów zużycia, nie jest również wyblakła. Tylna półka ma również żywy kolor i nie jest wypaczona. Deska rozdzielcza nie ma pęknięć. Boczki drzwiowe mają małe pęknięcia, które już pierwszy właściciel przed laty próbował naprawiać naklejając materiał, co jest typową wadą występującą w CX z początku produkcji. Wyposażenie kompletne i sprawne. Komplet ładnych welurowych dywaników. Podsufitka wciąż oryginalna, nie wisi.

Spód oraz wnęki nadkoli w świetnym stanie jak na swoje lata, tylko minimalne naloty rdzy.

Wykonane prace:

  • naprawa podświetlenia tablicy rejestracyjnej
  • usunięcie kilkunastu małych wgnieceń metodą PDR
  • porządek w instalacji elektrycznej i nowy akumulator
  • wymienione przepalone żarówki
  • lakier dokładnie oczyszczony, wypolerowany i zabezpieczony powłoką kwarcową
  • ubytki lakieru uzupełnione

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Samochód sprzedajemy zarejestrowany w RP na żółte tablice dla pojazdów zabytkowych, z wykupionym ubezpieczeniem OC na 30 dni w dniu odbioru.

Istnieje również możliwość dostarczenia pod adres nowego właściciela.

Data dodania ogłoszenia

12/06/2019

Michał
+48 791 515 905

Milejowice 18
55-020 Milejowice

info@klasykagatunku.pl

klasykagatunku.pl

Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

Zobacz również