Datsun 240Z 1972

Pojemność 2400cm3
Moc 151KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd tylny
Paliwo benzyna
Rocznik 1972
Przebieg 67822km
44900zł
  Faktura VAT-marża

   Datsun 240Z to samochód sportowy, który zdobył serca miłośników motoryzacji na całym świecie. Jego wyjątkowy design, doskonałe osiągi i przystępna cena sprawiły, że stał się ikoną swojej epoki.

   Samochód został wprowadzony na rynek w 1969 roku przez japońską markę Datsun, która obecnie należy do koncernu Nissan. Pojazd został zaprojektowany jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne, sportowe samochody w przystępnej cenie. Datsun 240Z był pierwszym modelem z serii Z, która stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli marki. 240Z wyróżniał się charakterystycznym, smukłym nadwoziem o aerodynamicznym kształcie. Jego niski profil, długa maska i krótki tył nadawały mu sportowy wygląd. Samochód był również wyposażony w charakterystyczne reflektory w kształcie “oczu”, które dodawały mu agresywnego wyrazu. Pod maską Datsuna 240Z znajdował się 2,4-litrowy, sześciocylindrowy silnik o mocy 151 KM, który pozwalał osiągnąć imponujące przyspieszenie i prędkość maksymalną. Dzięki lekkiej konstrukcji i doskonałemu układowi jezdnemu zapewniał dynamiczną i ekscytującą jazdę.

   W 1971 roku Edgar Herrmanna jako kierowca wraz z pilotem Hans Schüllerem w Datsunie 240Z odnieśli spektakularne zwycięstwo w rajdzie „Safari Rally”, jednym z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie. To zwycięstwo potwierdziło nie tylko niezawodność samochodu, ale także jego doskonałe osiągi w trudnych warunkach. Datsun 240Z odnosił liczne sukcesy w wyścigach organizowanych przez Sports Car Club of America (SCCA). Samochód był konkurencyjny zarówno na torach wyścigowych, jak i na trasach rajdowych, co przyczyniło się do jego popularności wśród profesjonalnych kierowców i amatorów.

   Datsun 240Z to legendarny samochód sportowy, który wciąż zachwyca miłośników motoryzacji swoim wyglądem i osiągami. Jego wpływ na świat motoryzacji jest niezaprzeczalny, a jego miejsce w historii jest niezatarte. Datsun 240Z to ikona, która nadal inspiruje i fascynuje kolejne pokolenia.

   Prezentujemy poszukiwany klasyk w segmencie samochodów sportowych Nissana 240Z z rynku amerykańskiego, wyprodukowany w 1972 roku. Sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2400, trzybiegowa skrzynia automatyczna. Samochód wymaga renowacji, czeka na nowego właściciela, który włoży w niego swoją pracę i serce.

   Data dodania ogłoszenia

   03/07/2024

   Kontakt

   Classic-Group
   602138015
   Bielsko-Biała

   Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

   Chcesz zamieścić tutaj reklamę?
   Zapraszam do kontaktu.

   Zobacz również