Citroën Xantia II ACTIVA 2.0i Turbo CT 1998

Pojemność 1998cm3
Moc 147KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Rocznik 1998
Przebieg 103252km
36000zł
SPRZEDANY
  Faktura VAT-marża

   Prezentowany samochód jest 1 z 822 wyprodukowanych egzemplarzy wersji Xantia II ACTIVA Turbo CT z kierownicą po lewej stronie (822 szt. LHD oraz 270 szt. RHD). Wersja ACTIVA była szczytowym osiągnięciem w rozwoju zawieszeń hydropneumatycznych a zarazem popisem technologicznych możliwości firmy Citroën. Wyposażona jest poza oczywistym dla marki zawieszeniem hydropneumatycznym w układ Hydroactive (HA) oraz system aktywnie niwelujący przechyły nadwozia SC/CAR (Système CITROËN/Correction Active du Roulis). Jazda takim autem w dzisiejszych czasach to przeżycie, które zdaje się przeczyć prawom fizyki. ACTIVA może osiągać przeciążenia do 1.2g przy wychyleniach nadwozia nieprzekraczających 1o. Z uwagi na bardzo mały wolumen produkcji egzemplarzy z zawieszeniem posiadającym układ SC/CAR (Xantia I – 10176szt i Xantia II – 8066szt wszystkich wersji silnikowych) oryginalnie utrzymane egzemplarze, z niskim przebiegiem to pożądane wersje na rynku kolekcjonerskim, będące dziedzictwem technologicznym marki Citroën.

   Xantia wyprodukowana na rynek hiszpański i tam sprzedana jako nowy w marcu 1998 roku. Kupiony przeze mnie w maju 2022 r w okolicach Alicante w Hiszpanii. Do czasu importu Xantia miała jedną właścicielkę przed 24 lata i przejechała 100 tys. km – kompletna dokumentacja od zakupu w Citroën España oraz hiszpańskie dokumenty z przeglądów technicznych z adnotacją przebiegu.

   Auto jest w bardzo dobrym stanie zachowania. Jest w pełni seryjny, bezwypadkowy. Nigdy nie posiadało LPG, haka czy jakichkolwiek innych przeróbek. Auto z racji swojego pochodzenia nie posiada ognisk korozji zarówno na nadwoziu, a w szczególności w newralgicznych dla modelu miejscach. Układ napędowy i elementy zawieszenia zachowane są w stanie nieosiągalnym w naszym klimacie. To zdecydowanie największy atut tego egzemplarza, z uwagi na skłonność do korozji tych modeli pochodzących z innych rynków o klimacie zbliżonym do polskiego.

   Samochód zarejestrowany w Polsce od czerwca 2022 r. Nie eksploatowany w deszczu, nie widział zimy, wykonano opłaty, rejestrację, a następnie jazdy próbne i niezbędne ze względu na wiek naprawy.

   Auto po obszernym serwisie obejmującym m.in.

   • serwis olejowy wraz z kompletem filtrów
   • serwis układu hydropneumatycznego z wymianą wybranych sfer
   • wymianę płynu hydraulicznego LHM
   • elementy zawieszenia silnika i skrzyni biegów
   • serwis klimatyzacji z wymianą czynnika

   Auto jest bezwypadkowe jednak lakier był odświeżany, należy przyjąć jako ponownie lakierowane nadwozie. Jest to charakterystyczne przy usuwaniu drobnych zarysowań w krajach śródziemnomorskich jak Hiszpania. Wszystkie wnęki otworów drzwiowych, klapy, maski, elementy konstrukcyjne posiadają fabryczną warstwę lakieru. Newralgiczne dla modelu elementy jak progi i ich tylne łączenia są fabryczne. Auto nie posiada, żadnych śladów korozji, a płyta podłogowa jest w stanie zbliżonym do fabrycznego.

   Wnętrze zachowane w stanie bardzo dobrym, jest kompletne, całe wyposażenie jest pełni sprawne. Klimatyzacja z automatycznym sterowaniem jest sprawna. Samochód prezentuje się nienagannie. Mając na uwadze unikatową wersję Activa, znikomy przebieg i bardzo dobry stan bez korozji nadwozia i podwozia, z całą pewnością jest to egzemplarz warty polecenie zarówno kolekcjonerowi marki jak i świetny na pierwszy youngtimer. W obecnym stanie nadaję się zarówno do bieżącej jazdy jak i wprost do kolekcji czy na zloty i wystawy. Posiada śladu użytkowania, co jest cechą, nie wadą, każdego auta używanego.
   Zapraszam na osobiste oględziny (25km od centrum Warszawy, w pobliżu trasy S17, węzeł Wiązowna). Posiadam przestronną halę garażową z dobrym oświetleniem gwarantującą swobodny dostęp z każdej strony auta, także pora dnia lub zła pogoda nie są przeszkodą do dokładnych oględzin pojazdu.

   Nabywca kupuje samochód zarejestrowany w Polsce, po obszernym przeglądzie serwisowym, gotowy do bezpiecznej i legalnej jazdy. Do auta wystawiona będzie faktura (bez VAT). Dostępność od ręki. Możliwość płatności gotówką, przelewem lub przelewem natychmiastowym (expressowym). Kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu podatku PPC-3. W obecnym stanie prawnym pozostawiając tablice rejestracyjne wystarczy wymienić dowód rejestracyjny w cenie ca. 54zł. Rezerwacja wg. kolejności kontaktu. Rezerwacja na dłuższy okres tylko na podstawie zadatku 10%.

   Data dodania ogłoszenia

   01/06/2023

   Maciej

   +48 601 385 634

   maciej@mclassic.pl
   mclassic.pl

   05-462 Wiązowna

   Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

   Zobacz również