Volkswagen Scirocco Bieber Cabrio 1987

Pojemność 1800cm3
Moc 95KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Rocznik 1987
Przebieg 221000km
VIN WVWZZ53ZHK020418
43000zł
 • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

  Rzadki model VW Scirocco w konwersji na cabrio wykonanej przez firmę Bieber z m. Boerkel. Firma ma w swoim dorobku sporo przeróbek zarówno ze stajni VW (Garbus, Golf Mk1, Mk2, Polo, Scirocco Mk1 i Mk2, Jetta) oraz inne marki. Była to dość popularna konwersja w latach 70/80 ubiegłego wieku.

  Auto po przeróbce i wzmocnieniach konstrukcji otrzymywało tzw. TÜV na 10 lat, za zgodą producenta. Sam VW, a konkretnie twórcy np. VW Scirocco, nie podjęli się tego działania, uważając konstrukcję za zbyt wiotką bez montażu pałąka (vide Golf Mk1). Jest to opinia nieżyjącego już twórcy tego modelu, pana Willego Schwebe, którego miałem okazję wieźć swoim cabrio podczas spotkania Scirocco maniaków w Niemczech, w Osnabrück.

  Według dostępnych danych, model Scirocco Mk2 został przerobiony na wersję cabrio w niespełna 80-100 egzemplarzach, co czyni go swoistym rodzynkiem na rynku aut bez dachu (ale na pewno nie bez duszy 😉).

  Auto utrzymane w oryginale, wręcz skrupulatnie; wszystkie ewentualne dodatki są z epoki oraz sygnowane do modelu.

  Żadnych ulepszeń domowych, tuningu czy poprawiania oryginału.

  Są to: rozpórka przednia dolna, rozpórka przednia górna, rozpórka tylna górna, białe kierunkowskazy przód, układ wydechowy, alufelgi 14” Pirelli x4, wiatrochrony montowane na zagłówki, osłony przeciw włamaniowe pod klamki drzwi.

  Zdecydowana większość części jest oryginalna, wymieniane były materiały i części eksploatacyjne oraz chłodnica i wentylator tejże. Silnik jest w bardzo dobrym stanie, suchy, bez wycieków czy śladów pocenia; skrzynia biegów podobnie. Układ zasilania, czyli tzw. K-Jet, ma fabryczne plomby i pracuje prawidłowo. Stan blacharki bez zastrzeżeń, lakier zgodny z kodem fabrycznym był odświeżany około 11 lat temu. Auto używane tylko latem i w suche, słoneczne dni, swobodnie pozwala na podróże bliskie i dalekie; trasy powyżej tysiąca km nie są żadnym problemem, zaś na autostradach nie jest zawalidrogą. Auto bezawaryjne, pewne, proste, zdecydowanie nietuzinkowe. Dach płócienny ręcznie składany w miejsce tylnej kanapy, auto jest zarejestrowane jako dwuosobowe.

  W moim posiadaniu od blisko 18 lat, zawsze garażowane i szanowane. Sprzedaż tylko i wyłącznie z uwagi na stan zdrowia (kręgosłup i nogi). Zachęcam do przyjrzenia się ofercie, zdjęciom, gdyż jest to samochód mocno wchodzący w serce.

  Data dodania ogłoszenia

  21/05/2024

  Kontakt

  Michał
  +48737160909
  Wałcz

  Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

  Chcesz zamieścić tutaj reklamę?
  Zapraszam do kontaktu.

  Zobacz również