Mercedes-Benz 190D W201 1984

Wersja 2.0
Pojemność 2000cm3
Moc 72KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd tylny
Paliwo diesel
Przebieg 336000km
Kraj pochodzenia Niemcy
Bezwypadkowy TAK
10000zł
SPRZEDANY
brutto
  • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

Witam wszystkich miłośników marki.

Do sprzedania mam swojego Mercedesa W201 2.0 D z 1984 roku. Oczywiście oryginalnie wąska listwa. Posiadam ten samochód od ponad 3 lat i zrobiłem nim około 30 000km. Piszę to ponieważ osobiście kiedy ja kupuję samochód, jest dla mnie ważne, aby pochodził on z rąk prywatnych właścicieli od kilku lat użytkujących dany wóz, a nie od handlarza, który wziął go „w rozliczeniu”.

Samochód ma 35 lat, mimo tego wygląda jak widać na zdjęciach. Jest to spowodowane tym iż kilka miesięcy temu samochód przeszedł gruntowny remont blacharsko lakierniczy. Posiadam wiele zdjęć z przebiegu napraw, oczywiście do wglądu. Stan techniczny samochodu osobiście oceniam na bardzo dobry.

Samochód użytkuję na co dzień, nigdy mnie nie zawiódł. Jest w nim wymieniona w ostatnim czasie masa części takich jak: tarcze hamulcowe, przewody hamulcowe, przewody paliwowe, szklanko popychacze (wszystkie 8), alternator, świece żarowe, elastyczne sprzęgło wału napędowego, podpora wału, tłumik, nowy akumulator i wiele innych. Nie wspominam oczywiście o takich wymianach jak wymiana oleju silnikowego i płynu hamulcowego, bo to oczywiste. Przy okazji remontu zostało zabezpieczone podwozie oraz profile zamknięte progów i drzwi przed działaniem korozji od wewnątrz. Zdjęcia do wglądu.

Samochód nigdy mnie nie zawiódł, zapala na przysłowiowe „pół obrotu”, nie kopci przy zapalaniu oraz podczas jazdy. Rekordowe odpalenie dokonałem dwa lata temu przy temp. -26 stopi Celsjusza, zapalił przy trzecim obrocie. Stan silnika oceniam na bardzo dobry. Skrzynia 4-biegowa, bardzo dobrze współpracuje z dwu-litrowym silnikiem diesla, działa bez najmniejszego zarzutu. Jeżeli chodzi o wentylację, mercedes bardzo szybko się nagrzewa, nie ma problemu z działaniem szyb ani manipulatorów na konsoli.

Samochód jeździ na oponach letnich Michelin – stan dobry. Przy zakupie dokładam 4 opony zimowe wraz z felgami – stan dobry.

Przegląd techniczny wykonany w lipcu, bez najmniejszych zastrzeżeń. OC do kwietnia przyszłego roku.

Wnętrze samochodu w stanie bardzo dobrym, sprawia przyjemne wrażenie, nic nie budzi większych obaw.

Jestem miłośnikiem marki. Mercedesy to samochody z duszą, wymagają od właścicieli specjalnej troski. Samochód dopieszczałem dla siebie, lecz podjąłem decyzje o zakupie innego starego Mercedesa. Robiąc remont kierowałem się tym by auto cieszyło oko, czy to moje czy to kolejnego nabywcy oraz również żeby było bezpieczne. Jestem pewien że samochód pojeździ jeszcze parę lat bez problemu.

W razie pytań chętnie udzielę odpowiedzi wszystkim zainteresowanym, serdecznie mogę polecić to auto.

Data dodania ogłoszenia

12/09/2019

Zobacz również