Mazda 626 GC 1986

Wersja GLX
Pojemność 1997cm3
Moc 95KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Przebieg 90600km
VIN JMZGC122301756417
Kraj pochodzenia Szwajcaria
Bezwypadkowy TAK
10900zł
SPRZEDANY
brutto
  • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

Prezentowany egzemplarz zakupiony został w miejscowości Sent w Szwajcarii przez pierwszego i jedynego przede mną właściciela – kobietę urodzoną w 1945 r. Samochód posiada największy montowany ówcześnie w tym modelu silnik – 2 litrowy, najwyższe dostępne wyposażenie GLX oraz rzadko spotykaną automatyczną skrzynię biegów. Pojazd był regularnie serwisowany u tego samego dealera Mazdy, u którego samochód został kupiony, gdzie przez cały okres użytkowania – 30 lat – właścicielka dokonała 19 wizyt serwisowych. Ostatni serwis w serwisie Mazdy datowany był na 16 kwietnia 2013 r. przy stanie licznika 84 374 km, podczas którego wymieniono m.in. wszystkie oleje i filtry, założono nowy alternator, pasek klinowy i tłumik końcowy. Wszystkie części eksploatacyjne wymieniane były na oryginalne Mazdy – łącznie z filtrami. W 2016 r. samochód został sprowadzony do Polski, gdzie otrzymał pozytywną opinię rzeczoznawcy i konserwatora zabytków przez co został wpisany do ewidencji zabytków oraz zarejestrowany jako samochód zabytkowy.

Przez ostanie 2 lata w samochodzie dokonano napraw miejsc, w których występowała korozja. Zakres prac obejmował odnowienie oraz zakonserwowanie całego podwozia. Naprawia nie ominęła również nadwozia – w szczególności tylnej części pojazdu – nadkoli, łączenia progów od spodu, lewych tylnych drzwi u dołu oraz pozostałych miejsc, w których występowały początkowe ogniska korozji (posiadam zdjęcia samochodu przed oraz z poszczególnych etapów prac – do wglądu dla osoby zainteresowanej). Dokonano również konserwacji progów oraz profili zamkniętych. Mechanicznie samochód jest wzorcowo sprawny. W marcu 2018 r. ponownie wymieniono olej wraz z filtrami oraz założono nowy komplet opon.

Wyposażenie:
– 4 elektryczne szyby,
– 2 elektryczne lusterka,
– elektryczny szyberdach,
– automatyczna skrzynia biegów,
– obrotomierz,
– wspomaganie kierownicy,
– regulacja kierownicy w pionie,
– regulacja fotela w odcinku lędźwiowym,
– centralny zamek,
– oryginalne radio Blaupunkt HEIDELBERG SQR 29,
– spryskiwacze reflektorów
– welurowa tapicerka,
– regulacja jasności zegarów.

Przebieg pojazdu jest oryginalny i wynosi 90 600 kilometrów, co potwierdzają wpisy w książeczce serwisowej oraz ogólny stan auta. Przebieg co dwa lata odnotowany był również w dwóch książkach badań spalin „Abgas”.

Samochód został oceniony przez rzeczoznawcę samochodowo na 92% stanu oryginalności. Mazda posiada m.in. wszystkie oryginalne szyby – włącznie z szybą czołową.

Samochód wyprodukowany został na rynek szwajcarski, przez co posiada parę fabrycznych modyfikacji niewystępujących w modelach przeznaczonych na pozostałe rynki m.in. obniżoną moc silnika z normalnie występujących 101 KM do 95 KM czy pomniejszony tylny otwór na tablicę rejestracyjną z tradycyjnej długiej na mniejszą tablicę stosowaną w Szwajcarii, co sprawia, że prezentowany egzemplarz jest jeszcze bardziej unikatowy.

Przegląd techniczny ważny jest bezterminowo, z racji rejestracji jako samochód zabytkowy.

W zestawie 2 oryginalne kluczyki, instrukcja z samochodu i radia, książka serwisowa i badań spalin “Abgas”, biała karta, opinia rzeczoznawcy oraz pozostałe dokumenty/rachunki.

Więcej zdjęć można pobrać tutaj: we.tl/t-iZh3ozM0Pe

Data dodania ogłoszenia

16/04/2019

Mercway

Tymoteusz
+48 668 166 459

ul. Topolowa 8
44-100 Gliwice

kontakt.mercway@gmail.com

fb.com/Mercway.Gliwice

Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

Chcesz zamieścić tutaj reklamę?
Zapraszam do kontaktu.

Zobacz również

BMW Z3 1997

BMW Z3 1997

1997 | 2793cm3 | 193KM | benzyna

72000 zł