Zaznacz stronę

Mazda 626 GC 1986

Wersja GLX
Pojemność 1997cm3
Moc 95KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Przebieg 90600km
VIN JMZGC122301756417
Kraj pochodzenia Szwajcaria
Bezwypadkowy TAK
10900zł
SPRZEDANY
brutto
  • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

Prezentowany egzemplarz zakupiony został w miejscowości Sent w Szwajcarii przez pierwszego i jedynego przede mną właściciela – kobietę urodzoną w 1945 r. Samochód posiada największy montowany ówcześnie w tym modelu silnik – 2 litrowy, najwyższe dostępne wyposażenie GLX oraz rzadko spotykaną automatyczną skrzynię biegów. Pojazd był regularnie serwisowany u tego samego dealera Mazdy, u którego samochód został kupiony, gdzie przez cały okres użytkowania – 30 lat – właścicielka dokonała 19 wizyt serwisowych. Ostatni serwis w serwisie Mazdy datowany był na 16 kwietnia 2013 r. przy stanie licznika 84 374 km, podczas którego wymieniono m.in. wszystkie oleje i filtry, założono nowy alternator, pasek klinowy i tłumik końcowy. Wszystkie części eksploatacyjne wymieniane były na oryginalne Mazdy – łącznie z filtrami. W 2016 r. samochód został sprowadzony do Polski, gdzie otrzymał pozytywną opinię rzeczoznawcy i konserwatora zabytków przez co został wpisany do ewidencji zabytków oraz zarejestrowany jako samochód zabytkowy.

Przez ostanie 2 lata w samochodzie dokonano napraw miejsc, w których występowała korozja. Zakres prac obejmował odnowienie oraz zakonserwowanie całego podwozia. Naprawia nie ominęła również nadwozia – w szczególności tylnej części pojazdu – nadkoli, łączenia progów od spodu, lewych tylnych drzwi u dołu oraz pozostałych miejsc, w których występowały początkowe ogniska korozji (posiadam zdjęcia samochodu przed oraz z poszczególnych etapów prac – do wglądu dla osoby zainteresowanej). Dokonano również konserwacji progów oraz profili zamkniętych. Mechanicznie samochód jest wzorcowo sprawny. W marcu 2018 r. ponownie wymieniono olej wraz z filtrami oraz założono nowy komplet opon.

Wyposażenie:
– 4 elektryczne szyby,
– 2 elektryczne lusterka,
– elektryczny szyberdach,
– automatyczna skrzynia biegów,
– obrotomierz,
– wspomaganie kierownicy,
– regulacja kierownicy w pionie,
– regulacja fotela w odcinku lędźwiowym,
– centralny zamek,
– oryginalne radio Blaupunkt HEIDELBERG SQR 29,
– spryskiwacze reflektorów
– welurowa tapicerka,
– regulacja jasności zegarów.

Przebieg pojazdu jest oryginalny i wynosi 90 600 kilometrów, co potwierdzają wpisy w książeczce serwisowej oraz ogólny stan auta. Przebieg co dwa lata odnotowany był również w dwóch książkach badań spalin „Abgas”.

Samochód został oceniony przez rzeczoznawcę samochodowo na 92% stanu oryginalności. Mazda posiada m.in. wszystkie oryginalne szyby – włącznie z szybą czołową.

Samochód wyprodukowany został na rynek szwajcarski, przez co posiada parę fabrycznych modyfikacji niewystępujących w modelach przeznaczonych na pozostałe rynki m.in. obniżoną moc silnika z normalnie występujących 101 KM do 95 KM czy pomniejszony tylny otwór na tablicę rejestracyjną z tradycyjnej długiej na mniejszą tablicę stosowaną w Szwajcarii, co sprawia, że prezentowany egzemplarz jest jeszcze bardziej unikatowy.

Przegląd techniczny ważny jest bezterminowo, z racji rejestracji jako samochód zabytkowy.

W zestawie 2 oryginalne kluczyki, instrukcja z samochodu i radia, książka serwisowa i badań spalin “Abgas”, biała karta, opinia rzeczoznawcy oraz pozostałe dokumenty/rachunki.

Więcej zdjęć można pobrać tutaj: we.tl/t-iZh3ozM0Pe

Data dodania ogłoszenia

16/04/2019

Mercway

Tymoteusz
+48 668 166 459

ul. Topolowa 8
44-100 Gliwice

kontakt.mercway@gmail.com

fb.com/Mercway.Gliwice

Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

Zobacz również

BMW Z3 1997

BMW Z3 1997

1997 | 2793cm3 | 193KM | benzyna

72000 zł