Lancia Trevi 1983

Pojemność 2000cm3
Moc 115KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Rocznik 1983
Przebieg 40000km
24500zł
  • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży
  • Możliwa zamiana
Lancia Gamma, Thema

Moja Lancia Trevi to późny egzemplarz I serii modelu, która wyróżniała się m.in. aluminiową listwą bagażnika, detalami stylistycznymi i pomarańczowymi kierunkowskazami – ogólnie wygląda dużo lepiej niż auto po liftingu, który przeprowadzono pod koniec 1983 roku. Pod maską znajduje się silnik 2.0 na gaźniku, który jest dużo lepszym wyborem niż wersja na wtrysku ze względu na łatwiejsze dopasowanie części.

Na liczniku auta jest 40 tys. km, ale licznik jest pięciocyfrowy. Trzeba więc wziąć pod uwagę, że dotychczas Trevi przejechać mogła albo 40 albo 140 tys. km. Samochód przez ok. 25 lat stał na ekspozycji u holenderskiego dealera Lancii razem z kilkoma Betami, Themą, Fiatem 128 coupe, Thesisami i innymi zabytkowymi Lanciami. Został przeze mnie zakupiony w 2022 r. i uruchomiony po wielu latach postoju.

Ważniejsze rzeczy, które zostały zrobione przed uruchomieniem: nowy akumulator nowe oleje i płyny zmiana rozrządu, gdyż poprzedni był z 1990 r…. renowacja hamulców tylnych renowacja gaźnika poprawienie automatycznego ssania zmiana opon. Dedykowane do tego modelu opony Pirelli P6 dokładam do samochodu (rocznik 1990).

Aktualnie samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymaga napraw. Warty podkreślenia jest idealny stan blacharski, ale auto nie ma fabrycznego lakieru. Od tej strony nie były prowadzone przeze mnie żadne prace. Przypuszczalnie polakierowano go przed wstawieniem na ekspozycję.

Wyposażenie: wspomaganie kierownicy elektryczne szyby przód hak oryginalna przenośna latarka Fiat Samochód zachowany w oryginalnym stanie bez żadnym przeróbek.

Auto najchętniej sprzedam do kolekcji włoskich pojazdów, świetnie może się uzupełniać z Fiatami 131, Polonezami i Dużymi Fiatami. Nadaje się do pokazywania na zlotach, w salonie, w muzeum, etc.

Auto wzbudza duże zainteresowanie na wystawach ze względu na swoją nietypową deskę rozdzielczą i ciekawe detale stylistyczne. Najczęstszą reakcją jest “słyszałem/czytałem o nim, ale nigdy na żywo nie widziałem”.

Data dodania ogłoszenia

29/09/2023

Kontakt

Jakub
605561858
Warszawa

Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

Zobacz również