Zaznacz stronę

Honda Accord 1993

Pojemność 1997cm3
Moc 131KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Rocznik 1993
Przebieg 129000km
19000zł
  Faktura VAT-marża

  Samochód kupiony w Niemczech, od pierwszego i jedynego właściciela, starszego pana urodzonego w 1943 r.
  Auto serwisowane w jednym serwisie ASO Honda, a następnie w autoryzowanym serwisie ATU.
  Pedantycznie zadbany egzemplarz z rąk miłośnika, w niespotykanym stanie wizualnym i technicznym.
  Samochód absolutnie bezwypadkowy.

  Pierwszy właściciel, po zakupie nowego samochodu w 1993 roku, wykonał zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Dbał również o cykliczne przeglądy i kontrolę karoserii w trakcie użytkowania auta i dzięki temu, samochód zachował się w doskonałym stanie blacharsko-lakierniczym.

  Z dokumentacji wynika, że Honda systematycznie, co roku, niezależnie od przebiegu, odwiedzała autoryzowany serwis na przegląd i serwis okresowy.

  Samochód posiada segregator skrupulatnie gromadzonej przez lata dokumentacji. Znajdziemy w niej pełną dokumentację gwarancyjną, serwisową, wszystkie przeglądy TUV od 1995 do 2020 roku oraz faktury dokumentujące wymiany i naprawy od nowości do ostatniego dnia. Dokumentacja zawiera również fakturę zakupu nowego auta z 1993 roku na kwotę 35 tysięcy DM oraz fakturę na przeszło 4 tys. DM za montaż klimatyzacji.

  Obecnie, po sprowadzeniu samochodu z Niemiec, założono nowy akumulator Varta oraz wymieniono świece zapłonowe. Wykonano kompletny serwis klimatyzacji. Żadna inna ingerencja w stan techniczny nie była potrzebna. Honda posiada również nowy układ wydechowy, który został założony jeszcze w Niemczech.

  Wnętrze samochodu jest w stanie gabinetowym. Tapicerka siedzisk i boczków drzwi jest w idealnym stanie i pomimo upływu tylu lat zachowała swoją sprężystość. Jedynie na oparciu kierowcy jest mała skaza. Materiał i elementy kokpitu są kompletne, matowe i wyglądają jak nowe. Wewnątrz samochodu, działają wszystkie podświetlenia, lampki, kontrolki i nadal wyczuwalny jest zapach nowego – starego japońskiego auta.

  Wyposażenie:
  – klimatyzacja,
  – centralny zamek,
  – elektryczne szyby,
  – elektryczne lusterka,
  – ABS,
  – welurowa tapicerka,
  – skórzana kierownica

  Silnik i cały zespół napędowy pracuje jak nowy. W zawieszeniu nie ma luzów, a samochód prowadzi się wzorowo. Całe wyposażenie działa bez zarzutu, łącznie z klimatyzacją.

  Kupno każdego auta to zazwyczaj dopiero początek wydatków. Ze statystyk wynika, że potrzeba co najmniej roku i wielu środków na doprowadzenie starego samochodu, pozornie w dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem do stanu, w którym można go bezpiecznie i bezproblemowo eksploatować.

  Nie dotyczy to tego egzemplarza, gdzie pedantycznie dbano o każdy detal i nie żałowano środków ani czasu by cieszyć nim oko każdego dnia. Oferta jest kierowana do osób, które chcą kupić solidny samochód na lata i wiedzą, że dobrych, używanych, starszych samochodów jest mało, dlatego mają one swoją wartość.

  Honda Accord V generacji nie jest pełnoprawnym klasykiem, ale egzemplarz w takim stanie z powodzeniem może być świetną przepustką do świata youngtimerów.

  Data dodania ogłoszenia

  13/07/2021

  Tomasz Ocipiński
  Tel: +48 509 087 557

  ​Gogolińska 8
  47-320 Obrowiec
  (3 km od zjazdu z A4)

  biuro@komfort-trans.pl

  komfort-trans.pl

  Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

  Zobacz również