Ford Mustang GT 1967

Wersja S-Code
Pojemność 6390cm3
Moc 320KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd tylny
Paliwo benzyna
Przebieg 140000km
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
Bezwypadkowy TAK
SPRZEDANY

Na sprzedaż Mustang Fastback 1967 z silnikiem 390ci (“Date Correct”) i manualną czterobiegową skrzynią Top Loader.

Kupiliśmy go od Jamesa, który 15 lat temu znalazł go w Kalifornii i od tamtej pory wnosił go wyższy poziom. Sam nie jest majsterkowiczem, więc poważniejsze prace zlecał profesjonalnym warsztatom. Zaczął od wnętrza, w którym założył nowe obszycia foteli, podsufitkę, dywan, boczki, panel zegarów. Wnętrze wzbogacił też o bardzo pożądane aluminiowe elementy z wersji Deluxe. Pozostałe elementy takie jak środkowa konsola, kierownica czy radio są oryginalne i zostały odrestaurowane.

Kolejnym krokiem był nowy lakier. Podjął słuszną decyzję i nadwozie przykrył kolor Raven Black z palety Mustanga. Sprawdzając go miernikiem i patrząc na podwozie potwierdziliśmy świetny stan Mustanga. Zero rdzy, podwozie w super stanie – bez śladów korozji.

Na koniec został silnik, który jest oryginalnym od tego auta. Przeszedł generalny remont w profesjonalnym zakładzie 7 lat temu (ok. 10 000 mil temu). W tym samym czasie odremontowana została czterobiegowa skrzynia Top Loader i założony został nowy wydech.

Mustang jeździ rewelacyjnie, brzmi jeszcze lepiej i ma dużo mocy – w końcu to Big Block. Dodatkową wartością jest wspomniana wcześniej oryginalność. Z bloku silnika możemy odczytać datę produkcji 7A16 co oznacza, że fabrykę opuścił 16 stycznia 1967 roku. Wg Marti Report nasz Fastback opuścił fabrykę 16 lutego 1967 roku. Równo miesiąc po produkcji bloku silnika, oznacza to że silnika jest „matching numbers”/”date correct”.

Zobacz również