Chrysler New Yorker 1977

Pojemność 7200cm3
Moc 193KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd tylny
Paliwo benzyna
Przebieg 142600km
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
Bezwypadkowy TAK
39999zł
SPRZEDANY
brutto
  • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

Prezentowany tutaj Chrysler New Yorker Brougham z 1977 r. był pierwotnie własnością Billa Tilden. Bill w latach 1965–1980 był przedstawicielem na południowo-wschodnie Stany Zjednoczone, tworząc tam nowe przedstawicielstwa Chryslera. Zamówił ten samochód zgodnie ze specyfikacją jako samochód firmowy – pod maską znajduje się tabliczka “special handling”. Po zakończeniu dzierżawy tego samochodu Bill osobiście go kupił i przechowywał w swojej kolekcji do 2013r. Bill był członkiem-założycielem: Society of Automotive Historyians i Milestone Car Society. Często był komentatorem Ypsilanti Orphan Car Show. Jest także współautorem dwóch książek z historii Kaiser Fraser.

To musi być jeden z najlepszych oryginalnych Broughamów New Yorker 77 na świecie. Obecny przebieg to 89000 mil. Zawsze był garażowany. Poprzedni właściciel: Bill zmodyfikował samochód w salonie Chryslera: elektronicznego układu zapłonowego Mopar Performance, 4-gardzielowy gaźnika Edelbrock Performer 1406 600 cfm i podwójnym wydechem bez katalizatora. Biały winylowy dach i wnętrze z białej skóry są w bardzo ładnym oryginalnym stanie. Zewnętrzny chrom, emblematy są ładne. Na masce znajdują się dwa małe wgniecenia – Bill stwierdził, że zdarzyło się to, gdy przejechał przez tornado, kiedy był to prawie nowy samochód!

Jest wyposażony w silnik 440 i automatyczną skrzynię biegów Torqueflite, wspomaganie kierownicy i hamulce tarczowe, tempomat, klimatyzację, elektryczne szyby z odpowietrznikami, elektryczne zamki drzwi i elektryczne siedzenie kierowcy. Ogrzewanie w samochodzie i rozmrażanie tylnej szyby działają. Klimatyzacja została przekształcona w czynnik chłodniczy R134 i jest sprawna. Chrysler jest wyposażony w fabryczne radio z 5 głośnikami AM / FM Multiplex Stereo Radio i ma 6-płytowy zmieniacz CD zamontowany w bagażniku. Oryginalna opona zapasowa i podnośnik Goodyear Polysteel nigdy nie były używane. Wszystko w samochodzie działa. Nadwozie jest wolne od rdzy. Samochód pięknie jeździ i można nim wracać dowolne miejscu w kraju. Jest zarejestrowany i ubezpieczony.

Data dodania ogłoszenia

17/07/2019

Daniel
+48 500 333 684

Mickiewicza 138
37-600 Lubaczów

fb.com/Busted-Knuckle-Garage

Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

Chcesz zamieścić tutaj reklamę?
Zapraszam do kontaktu.

Zobacz również