Buick Riviera 1968

Pojemność 7050cm3
Moc 360KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd tylny
Paliwo benzyna
Rocznik 1968
Przebieg 6437km
119000zł
  Faktura VAT-marża

   Nazwa RIVIERA miała nawiązywać do piękna Lazurowego Wybrzeża. Po raz pierwszy została użyta w modelu Buick Roadmaster Riviera Coupe w 1949 roku, a człon Riviera w nazwie modelu miał sugerować bogatsze wyposażenie danego modelu.

   Pierwsza generacja samodzielnej nomenklatury RIVIERA pojawiła w 1962 roku i od samego początku wyposażona była w mocarne V8.

   KLASYKOWISKO przedstawia egzemplarz II serii, który wyprodukowany został w 1968 roku, czyli po przeprojektowaniu zderzaków oraz zmianie silnika na większy i mocniejszy: 7.05l, 360 KM, z potężnym, jak na owe czasy, momentem 644Nm.

   Auto pochodzi z kolekcji miłośnika zabytkowej motoryzacji. Po zakupie dokonano obszernego serwisu i niezbędnych napraw, by dziś cieszyć się bezstresową jazdą, najlepiej w kierunku: „przed siebie”. Jest to, bowiem niesamowity cruiser dający niesamowitą frajdę/ przyjemność w jeździe bez celu. Na pokładzie mamy do dyspozycji takie udogodnienia jak: elektryczne szyby x4, klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, automatyczną skrzynię biegów, wspomaganie układu hamulcowego, elektrycznie chowane reflektory, dyskretne, współczesne audio z Bluetooth.

   Zapraszamy do zadawania pytań oraz na jazdę próbną.

   KLASYKOWISKO udziela pisemnej 6 miesięcznej gwarancji na każdy pojazd. Ponadto oferujemy usługi serwisowe oraz pomoc w późniejszej odsprzedaży Twojego klasyka.

   Data dodania ogłoszenia

   25.06.2024

   Kontakt

   Adam
   +48604815774
   Jarosław

   Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

   Chcesz zamieścić tutaj reklamę?
   Zapraszam do kontaktu.

   Zobacz również