Zaznacz stronę

BMW E3 2.8 Long 1976

Pojemność 2800cm3
Moc 170KM
Skrzynia biegów automatyczna
Napęd tylny
Paliwo benzyna
Rocznik 1976
Przebieg 200km
VIN 3041055
71000zł
 • Do negocjacji
Umowa kupna-sprzedaży

  BMW E3 powstało jako odpowiedź dla dominującego w segmencie sportowych, luksusowych sedanów Mercedes-Benz. Tzw. ‘nowa szóstka’ wywodzi się od zastosowanego w tej linii całkowicie nowego, sześciocylindrowego silnika.

  Prezentowany egzemplarz napędzany jest silnikiem 2.8L, czyli najdłużej produkowanym przez BMW silnikiem w historii – głównie ze względu na swoją niezawodność i długo żywotność inżynierzy nie stronili od napędzania nim kolejnych modelów, które sukcesywnie pojawiały się na taśmach bawarskiej fabryki.

  Nadwozie pojazdu to czterodrzwiowy sedan w wersji Long – sprawia to, że komfort podróżowania jeszcze bardziej wzrasta, a nawet wielogodzinna trasa nie powoduje nadmiernego zmęczenia – zarówno kierowcy jak i współpasażerów. BMW E3 2.8L Long nie można na pewno odmówić klasy jak i ponadczasowej elegancji. Dzięki zaangażowaniu w produkcję zarówno Michelotti jak i Bertone pojazd zyskał fenomenalne detale, a jego ponadczasowość nigdy nie przeminie.

  Co ciekawe, samochód nie jest tylko elegancki i luksusowy – 2.8L zestawione z automatyczną, trzystopniową skrzynią sprawia, że od 0 do 100km/h przyspieszymy w mniej niż 10 sekund. Emocje towarzyszące jazdą takim samochodem zaspokoją najbardziej wybrednych fanów marki i nie tylko. Ten protoplasta serii 7 zasilany jest dwoma gaźnikami Zenith, które poddane zostały profesjonalnej renowacji – tak samo zresztą jak pozostałe części pojazdu. Teraz – po latach – gotowy jest, by przeżywać swoją drugą młodość, niosąc ogrom radości przyszłemu właścicielowi.

  Prezentowany pojazd poddany został kompletnej renowacji w 2018 i 2019 roku. Każdy element pojazdu został osobny oczyszczony i doprowadzony do stanu, w jakim wyjeżdżał w 1976 roku z fabryki w Monachium. Pojazd po renowacji pokonał nie więcej niż 200km, a w ostatnich tygodniach przeszedł jeszcze dodatkowy przegląd mechaniczny, by wyeliminować nawet najmniejsze niedogodności.

  Mechanicznie samochód jest w idealnym stanie, wymienione zostały wszystkie zużyte podzespoły, które zastąpiły odpowiedniki zakupione wyłącznie w ASO. Samochód zdobią oryginalne felgi Alpina po profesjonalnej renowacji. W komplecie są również oryginalne, renowowane stalowe felgi z kołpakami w bardzo dobrym stanie. Środek samochodu został również odświeżony: znajdziemy tutaj całkowicie nową tapicerkę zgodną z VIN, materiał musiał być sprowadzany z zewnętrznych magazynów BMW w Europie – jego odnalezienie zajęło kilka miesięcy! Podczas pierwszego pobytu wewnątrz pojazdu użytkownik ma wrażenie, że ma przyjemność być pierwszym, który w ogóle zasiadł na kanapie. A co najlepsze – wcale się nie myli!

  Wyposażenie:

  • wspomaganie kierownicy,
  • elektryczne lewe lusterko,
  • 2 komplety kół (oryginał),
  • oryginalne radio Bavaria

  Powłoka lakiernicza samochodu została odnowiona w 2018 roku, a kolor nadwozia odpowiada kolorowi VIN. Ze względu na kilkumiesięczny postój pojazdu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych powłoka lakiernicza powinna zostać odświeżona, a idealnie byłoby polakierować samochód raz jeszcze w niedalekiej przyszłości.

  Pojazd wydaje się nie lada gratką dla kolekcjonerów, a komfort połączony z dynamiką jazdy sprawi, że uśmiech na twarzy pasażerów towarzyszyć będzie kierowcy przez całą podróż. Przy oględzinach służę całą dokumentacją z renowacji, wraz ze zdjęciami oraz fakturami za wykonane prace oraz zakupione części.

  W zależności od osiągniętej ceny do samochodu mogę dorzucić górę części, które pozostały z renowacji, a także kompletny set dodatkowej tapicerki (fotele, kanapa, boczki drzwi).

  Cena: 95800 PLN ze względu na lakier do negocjacji.

  Zapraszam do kontaktu!

  Data dodania ogłoszenia

  17/02/2023

  Kontakt

  Przemek
  530892618
  Gdansk

  Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

  Zobacz również