Volvo 480 Turbo 1990

Pojemność 1721cm3
Moc 120KM
Skrzynia biegów manualna
Napęd przedni
Paliwo benzyna
Przebieg 6138km
Bezwypadkowy TAK
29500zł
brutto
  Umowa kupna-sprzedaży

  Prawdopodobnie jedyne takie Volvo 480 Turbo na świecie.
  Przez 28 lat samochód przejechał 6300 (sześć tysięcy trzysta) kilometrów. Jak to możliwe?

  Zapomnijcie owiane złą sławą legendy o niemieckich dziadkach jeżdżących do kościoła. Tutaj mamy do czynienia z prawdziwą historią auta, które włosko-amerykański przedsiębiorca mieszkający na stałe w USA kupił wyłącznie po to, aby poruszać się nim podczas przebywania w swoich rodzinnych stronach pod Rzymem, które odwiedzał… nie częściej niż raz na 2 lata. Rzadko kiedy na dłużej niż miesiąc z rzędu. Podczas jego nieobecności autem opiekował się człowiek, który wiele lat później otrzymał Volvo w prezencie od rodziny właściciela, a latem 2017 roku zupełnie przypadkowo podczas wakacji poznałem jego oraz historię auta i – nie bez “walki” – udało mi się je odkupić. Miało wtedy przejechane 5400 km.

  Volvo nie ma rdzy, jego stan blacharski jest świetny i nieporównywalny z “normalnymi” egzemplarzami 480; miernik lakieru wykazuje, że na całej powierzchni powłoka lakiernicza jest oryginalna. Nadkola, jak na nowe auto przystało, wyglądają jak w nowym aucie.
  Największą wadą wizualną jest popękana tylna lampa (prawa oraz środek), bardzo trudna do zdobycia, w salonach marki oczywiście już tej części kupić nie można; raz na jakiś czas pojawia się na ogłoszeniach gdzieś na świecie w cenie około 300 euro.

  Są pojedyncze punkty lakieru, ultradrobne detale, które dla osiągnięcia perfekcji ktoś może chcieć poprawić, ale żeby nie naruszać oryginalności pojazdu nic nie było z tym robione – tę decyzję pozostawiam nabywcy. Auto zostało natomiast dokładnie umyte i wyczyszczone, wypolerowane oraz pokryte powłoką kwarcową z najwyższej półki, która dodatkowo chroni lakier. Silnik nie był w żaden sposób naruszany – on po prostu tak wyglądał jak je kupiłem. Zostało także sprawdzone mechanicznie, wymienione zostały płyny etc.

  We wnętrzu 480 Turbo jest jeszcze fabryczna folia pod fotelami. Dokumentacja jest pełna – oryginał pierwszego dokumentu z włoskiego Aci i rachunek zakupu, certyfikat gwarancyjny salonu Volvo z Frosinone wystawiony pierwszemu właścicielowi przy zakupie, książka serwisowa z pakietem dokumentów dodatkowych, dwa kluczyki.

  Data dodania ogłoszenia

  08/10/2019

  Michał
  +48 791 515 905

  Milejowice 18
  55-020 Milejowice

  info@klasykagatunku.pl

  klasykagatunku.pl

  Przy kontakcie nie zapomnij wspomnieć, że dzwonisz z giełdy CzasNaKlasyka!

  Zobacz również

  Volvo C70

  2002 | 2435cm3 | 193KM | benzyna

  29500 zł